Zielony (młody) jęczmień w tabletkach lub proszku – opinia opinia


Natura bogata jest w substancje, mające wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Substancje mające właściwości profesjonalnych leków, ale nie dające efektów ubocznych, będące w 100% bezpieczne dla człowieka. Jedną z takich substancji jest zielony jęczmień (zwany także młodym jęczmieniem).


Jęczmień w takiej niedojrzałej postaci ma pozytywny wpływ na ludzki organizm, zwłaszcza u osób odchudzających się. Lekko przetworzona sproszkowana postać (która jest używana do wytwarzania tabletek / suplementów opartych o ten składnik) powoduje że ma on przystępną postać i cenę. Ale jakie są tak właściwie jego właściwości?

Właściwości młodego – zielonego jęczmienia

Siła młodego jęczmienia tkwi przede wszystkim z dużej zawartości aminokwasów, antyoksydantów, witamin  oraz minerałów. Nasz suplement w swoim składzie posiada m.in.:

  • Witaminy z grupy B
  • Beta-karoten
  • Witaminy C i E
  • Cynk
  • Magnez
  • Żelazo
  • Wapń
  • Potas
  • Chlorofil
  • Błonnik pokarmowy

Młody jęczmień na odchudzanie

Jedną z najbardziej charakterystycznych właściwości zielonego jęczmienia jest obniżenie poziomu cholesterolu oraz polepszenie metabolizmu tłuszczu w organizmie, co jest osiągane dzięki obecności rozpuszczalnego błonnika pokarmowego. Natomiast zawartość błonnika nierozpuszczalnego wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu pokarmowego, zmniejsza także prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworów jelit. Zawartość witaminy z grupy B oraz potasu przyspieszają spalanie węglowodanów. Młody jęczmień ma zatem ogromne znaczenie w procesie odchudzania i może być z powodzeniem stosowany jako suplement w odchudzającej diecie. Wspomaga również oczyszczanie organizmu.

Samo zdrowie!

Młody, zielony jęczmień charakteryzuje się szeregiem właściwości przeciwutleniających, przeciwzapalnych, a nawet przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych. Chlorofil sprzyja osiągnięciu równowagi kwasowo-zasadowej poprzez zmniejszeniu zakwaszeniu organizmu. Z kolei obecność magnezu ma duży pozytywnie oddziaływuje na funkcjonowanie układu nerwowego, działa także uspokajająco zwłaszcza, dla osób narażonych na długoterminowy stres.
Jęczmień – w jakiej formie
Po przeczytaniu wszystkich właściwości młodego jęczmienia miałam ochotę natychmiast zacząć go stosować. Zgaduję, że masz tak samo 🙂 zielony jęczmień dostępny jest na rynku w dwóch formach – proszku i tabletek.
Jeśli korzystasz z formy sproszkowanej musisz rozpuszczać jęczmień w szklance letniej wody. Możesz go dodać również np do jogurtu. W przypadku tabletek po prostu łykasz.
Dawkowanie jęczmienia utrzymane jest zwykle na poziomie 2 tabletek dziennie – rano i wieczorem, najlepiej około pół godziny przed posiłkiem.
Młody jęczmień jest dość drogi. Jeśli zdecydujesz się na zakup miej na uwadze, że tabletki są zwykle tańsze i bardziej ekonomiczne co wynika z zupełnie innego procesu produkcyjnego. Tabletki są łatwiejsze w uzyskaniu i bardziej ekonomiczne w dystrybucji. Warto kupować oryginalne produkty.
Na szczęście cena młodego jęczmienia  maleje – zobacz jak przedstawiał się index cen w ostatnich kilku latach:

Zielony jęczmień - ceny w latach 2010-2016
Zielony jęczmień – ceny w latach 2010-2016

Moja opinia

Z punktu widzenia dietetyka młody – zielony jęczmień ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka, nie tylko w trakcie odchudzania. Zawiera bardzo szeroki wachlarz składników odżywczych, które oczywiście można skomponować z innych elementów diety, ale jest dość trudne i uciążliwe. Warto aby zielony jęczmień stał się stałym elementem diety.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najtaniej w sieci:
Zobacz