Rodzaje glinek oraz ich zastosowanie


Fitomed opinie Nacomi opinie

Maseczek z glinek używam już od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Ze względu na moją tłustą i problematyczną cerę, są one zbawieniem i bardzo pomagają w codziennej pielęgnacji. Ostatnio, glinki zaczęłam wykorzystywać nie tylko jako maseczki, szczególnie biała ma wiele zastosowań. Na początek mała charakterystyka poszczególnych glinek, które udało mi się do tej pory przetestować.

Rodzaje glinek

Rodzaje glinek

Rodzaje glinek

 

GLINKA CZARNA

Składniki czarnej glinki są bardzo cenne dla skóry. Unikatowy kompleks minerałów czarnej glinki ma właściwości antyseptyczne, oczyszczające, przeciwzapalne i regenerujące.
Glinka doskonale leczy trądzik. Substancje mineralne zawarte w czarnej glince regulują procesy przemiany materii w skórze, nawilżają, wzmacniają błony komórkowe, chronią skórę przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem środowiska.

Glinka głęboko oczyszcza, odblokowuje zanieczyszczone i zatkane pory.

GLINKA GHASSOUL

Glinka Ghassoul (Rassoul lub Rhassoul) posiada szereg zastosowań. W czystej formie po wymieszaniu z wodą stosowana jest do maseczek na twarz, okładów na ciało i włosy. W kosmetyce używana jest jako składnik szamponów, mydeł, żeli pod prysznic.
Ceniona jest również przez dermatologów w walce z trądzikiem za właściwości oczyszczające w szczególności usuwa nadmiar sebum z ujść gruczołów łojowych tzw. porów i ich okolic.

Znakomicie wygładza i oczyszcza. Działa matująco oraz zapobiega powstawaniu trądziku oraz wysuszaniu skóry. Glinka jest bogata w magnez, krzem, żelazo, wapń, glin, miedź, lit i cynk. Eliminuje wszystkie niedoskonałości i martwy naskórek. Stosowana jako maska do twarzy- wchłania nadmiar tłuszczu. Może być także użyta jako maska do włosów- oczyszcza i odtłuszcza włosy jak i skórę głowy.

GLINKA ŻÓŁTA

Glinka żółta posiada właściwości regulujące, delikatnie oczyszczające i remineralizujce. Zwęża ujścia gruczołów łojowych tzw. pory i matuje skórę, a ponadto ma działanie przeciwzapalne i oczyszczające. Kosmetyczna francuska glinka żółta przeznaczona jest do pielęgnacji cery mieszanej, normalnej, dojrzałej i pozbawionej jędrności.

Glinka żółta znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej, mieszane i trądzikowej. Posiada cechy charakteryzujące glinkę różową i zieloną – odłuszcza, matuje i oczyszcza. Działa przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn.

GLINKA RÓŻOWA

Glinka różowa  jest połączeniem glinki białej i czerwonej. Ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do podrażnień.Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający. Glinka czerwona, która jest w mieszance łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także pękaniu naczynek krwionośnych. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.

GLINKA BIAŁA

Jedna z najdelikatniejszych glinek i z tego względu polecana dla skóry delikatnej, wrażliwej, suchej i dojrzałej. Przy zastosowaniu tej glinki przy cerze suchej i delikatnej, do sypkiej maseczki zamiast wody można dodawać olej zimnotłoczony lub macerat dla poprawienia komfortu kuracji. Dzięki zawartości glinu ściąga pory i absorbuje nadmiar sebum, co sprawia, że z powodzeniem może być używana także dla wrażliwej cery tłustej i mieszanej. Stosowana regularnie jako maska oczyszcza i wygładza, łagodzi podrażnienia oraz poprawia koloryt skóry.

GLINKA ZIELONA

Glinka zielona znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Posiada silne własności odłuszczające, matujące, oczyszczające i lekko złuszczające skórę. Działa przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn.

Glinkę zieloną można używać także jako surowiec do produkcji kremów, mleczek i toników. W kosmetykach powoduje efekt matowienia, absorbuje nadmierną produkcję łoju oraz wzbogaca krem w mikroelementy i sole mineralne.

Moja opinia:

Większość z wymienionych glinek testowałam głównie jako maseczki. Kolory glinek oczywiście mogą się różnić, w zależności od firmy, szczególnie biała, moja jest bardziej ecri, jednak wiem ze z innych firm są szare albo nawet zielone. Glinki ze zdjęć pochodzą od różnych producentów, tak więc:

  • glinka żółta -Fitomed
  • glinka czarna – Fitokosmetik
  • glinka biała- sklep „Kosmetyki na wagę”
  • glinka  zielona i różowa – Medikmed
  • glinka ghaussoul – Nacomi

Jeśli chodzi o wykorzystanie glinki jako maseczka, można mieszać ją z wodą, hydrolatem albo olejem. Jeśli mieszacie z wodą albo hydrolatem, należy co chwilę spryskać twarz wodą aby nie doszło do zastygnięcia, inaczej może spowodować podrażnienie oraz wysuszenie skóry twarzy. Do cery wrażliwej polecam mieszanie jednak z olejem, wtedy uzyskamy fajny efekt nawilżenia oraz wygładzenia. Ja najczęściej mieszam z hydrolatem różanym i olejem, maseczka wtedy zyskuje dodatkowe właściwości. Warto pamiętać , aby olej z którym mieszamy glinkę należał do tzw. olei suchych, wtedy maseczka będzie miała jednolitą, gładką konsystencje. W tym celu najbardziej lubię wykorzystywać olej z dzikiej róży, który swoją drogą jest polecany na przebarwienia oraz olej z pestek arbuza albo winogron. Glinki różnych firm posiadają również różną jakość, glinki Fotokosmetik są bardzo tanie, ale ich jakość również pozostawia wiele do życzenia. Często są dosyć grubo zmielone i wyczuwalne są male kamyczki, co nie pozwala na uzyskanie jednolitej masy oraz mogą powodować podrażnienie cery wrażliwej.

Moja ulubioną glinka jest glinka biała oraz ghassoul. Te glinki mają u mnie różne zastosowania. Glinka biała świetnie sprawdza się jako primer pod podkład mineralny oraz jako puder do wykończenia makijażu. Glinkę ghassoul wykorzystuje do mycia twarzy a czasami nawet włosów. Glinka świetnie oczyszcza, przyśpiesza gojenie niedoskonałości, jest też bardzo delikatna, więc nie podrażnia skóry. czasami robię dwa w jednym, czyli podczas mycia twarzy zostawiam ją na kilka minut, a następnie zmywam. W ten sposób glinka doskonale oczyszcza pory, stają się również mniej widoczne. Bardzo dobrej jakości glinki znajdziecie na stronie sklepu Ecospa oraz ZSK.

 

Fitomed opinie Nacomi opinie

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najtaniej w sieci:
Zobacz